JOSEF ŠÁLEK

Osobní výkony a rekordy

NEJRYCHLEJI UBĚHNUTÝCH 10 KM NABOSO

Dokázal bos na asfaltovém povrchu uběhnout vzdálenost 10 000 m v čase 41 minut a 6 vteřin!

Jedenapadesátiletý rekordman vyznávající zdravý životní styl, absolvoval rekordní pokus v době, kdy byl podle svých slov celých 65 dní na tekuté stravě.

Rekordu bylo dosaženo na okruhu v městských sadech v Pelhřimově ve čtvrtek 2 září 2021.

NEJDELŠÍ VÝDRŽ V PLANKU – MUŽI

51letý rekordman vydržel v planku 2 hodiny, 16 minut a 12,1 vteřiny!

Josef Šálek z Písku vydržel ve cvičební pozici zvané plank nepřetržitě po dobu 2:16:12,10 hod. Správné provedení tohoto cviku spočívá v opírání o lokty a špičky u nohou, přičemž celé tělo je vypnuté a v podstatě v jedné rovině. Dotek jiné části těla s podložkou není povolen.

Rekordní údaj byl do České databanky rekordů zaregistrován na zahradě expozice Zlaté české ručičky Agentury Dobrý den v rámci akce PELHŘIMOV! MĚSTO REKORDŮ ŽIJE! dne 7. června 2021.

NEJRYCHLEJI UBĚHNUTÝ PŮLMARATON NA BOSO A DO PŮL TĚLA VE SNĚHU A MRAZU

V mrazivém počasí a na sněhu uběhl naboso a v šortkách půlmaraton v čase 1:36:21 h.

Josef Šálek z Písku dokázal bosý a svlečený do půl těla uběhnout po cestách zcela pokrytých sněhem a ledem půlmaraton (21,1 km) v čase 1:36:21 h. V mrazivém lednovém počasí při venkovní teplotě pohybující se okolo -5 °C běžel pouze v krátkých kalhotách, bez předchozího ošetření těla krémem a bez jakéhokoliv občerstvení při běhu. Start/cíl běhu byl před vchodem do expozice Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit a většina trasy vedla po okruhu v nedalekých Městských sadech.

Výkonem, který byl zaregistrován do České databanky rekordů v neděli 17. ledna 2021 v Pelhřimově, byl překonán i Guinnessův světový rekord Wima Hofa z roku 2007.

Rekord v médiích:

Novinky.cz | Deník.cz | iDNES.cz | Český Rozhlas Vysočina | Frekvence 1 | Jihlavská Drbna

ZÁKLADNÍ KONTAKTY

Telefon
+420 608 731 078

Navštivte také
www.silavedomi.cz

Facebook

© Josef Šálek 2022 - www.josef-salek.cz